Kasulikud tekstid

Ergonoomika arvutiga töötamisel

Ergonoomika arvutiga töötamisel

Ergonoomika arvutiga töötamisel

Järgnevalt leiate 7 meiepoolset soovitust kuidas paremini töötada arvuti ees.

Mugav arvutitool

Kui peate töötama arvuti ees pikki tunde, siis soovitame osta omale või lasta tööandjal soetada teile mugavaks töötamiseks arvutitool. Kvaliteetsel arvutitoolil peavad olema kindlasti rattad, mugavaks liikumiseks laua juurde ja lauast eemale. Lisaks tagab see ka, et põrand ei kriimustu. Vaid püsib puhas ja ilus. Arvutitooli soovitame osta poest, kus saate kohe proovida mugavust istumisel. Kui arvutitooliga liikuda peaksid käetoed mahtuma arvutilaua alla. See on hea, sest siis ei jää teie kehaasend küüru. Kindlasti jälgida istumisasendit. Pea peaks toetuma vastu peatuge ja selg vastu seljatuge samaaegselt. Arvutitool peab olema nii kõrge või madal, et saab otse arvutiekraanile vaadata.

Kvaliteetne arvutilaud kontoris

Arvutilaud ei tohi nagiseda. Arvutilaua ostmisel peab vaatama, et juurde ostetav arvutitool mahub koos käetugedega laua alla. Tänu sellele ei pea teie ette küürutama arvutiga töötades, sest käsi ei saa laua peale toetada. Lisaks on klaviatuuri ja hiirega on ebamugav töötada kui tool asub arvutilauast palju eemal. Lisaks arvutilaua ostmisel peaks läbi mõtlema, et kõik vajalikud seadmed mahuks ilusti sinna. Näiteks hiirematt, hiir, dokk või adapter lisaseadmete ühendamiseks.

Pausid arvutiga töötamisel

Teha pause töötamisel. Iga 20 minuti tagant võiks vaadata ekraanilt kaugusesse paarkümmend sekundit. Silmade pilgutamine kindlasti kavasse võtta. Lisaks korra tunnis  tooli tagant püsti tõusta. Jalutada natukene kontoris või toas ringi. Juurde teha ka kogu keha ringutamist.

Hea valgustus kontoris

Ruumis peaks olema hea ja ühtlane valgus. Kui kõik numbrid ja laused on ekraanilt hästi näha, ei pea silmi pingutama. Laelamp või valgusallikas ei tohiks peegelduda arvutimonitorile. Kuna peegeldus samuti väsitab silmi.

Värske õhk siseruumis

Kindlasti hea ja värske õhk. Ruumis, kus on tagatud hea ventilatsioon ei väsi töötaja ära. Suudate teha tulemuslikult oma projektid valmis. Lisaks hea ja värske õhk, ei pane tarbima ka palju kohvi. Samuti ei teki peavalusid.

Vee joomine

Vee pidev joomine. Vesi tõstab füüsilist jõudlust. Lisaks ei valuta pea nii tihti. Kui jalad lähevad krampi võib teil olla veepuudus. Soovitame vee joomise muuta heaks harjumuseks. Veele võib lisada piparmünti või sidrunit, et parandada või lisada maitset.

Sinise valguse prillid ehk arvutiprillid

Arvutiprillide kasutamine monitori ees olemisel. Monitorilt tuleb kahjulik sinine valgus, mis väsitab teid arvutiga töötamisel. Arvutiprillidel on sees filter, mis blokeerib kahjuliku sinise valguse, mis tuleb arvutiekraanilt. Kahjulik sinine valgus väsitab ning tekitab peavalusid. Lisaks õhtul arvutiga töötamisel kandes neid prille on uinumisaeg lühem ning sügavam uni. Juba praegu soovitavad optometristid prillipoodides sinise valguse prille kõigile oma klientidele.

Meie pakume teile sinise valguse prille null klaasiga, lugemisprille erinevate tugevustega kuhu juba on lisatud sinise valguse kaitse. Arvutiprillide paremaks säilimiseks soovitame kindlasti juurde prillitoosi ja puhastuslappi. Lisaks, et koguaeg oleks prillide klaasid puhtad tasub osta juurde prillide puhastusvahend.

Need olid punktid ergonoomika arvutiga töötamisel. Kindlasti on neid nippe ja õpetusi veel. Loodan, et leidsid omale midagi uut või taasavastasid mõne vana teadmise.

Kui pakkusid huvi sinise valguse prillid siis vaata siia. Kui pakkusid huvi lugemisprillid sinise valguse kaitsega vaata siia. Lisaks kasuliku artikli meie prillide kohta postimehest leiad siit. Ergonoomika arvutiga töötamisel aitab Teil kindlasti saavutada paremaid tulemusi oma töös.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga